Szkopjéban, a Klubcsapatok Európa-kupájának harmadik játéknapján hat csapat nyerte meg harmadik meccsét is. A címvédő SOCAR Azerbajdzsán és a két évvel ezelőtti győztes cseh AVE Novy Bor holtversenyben az élen. Az orosz rangadón a bajnok Szibéria győzött. Az olasz Obietto Risarcimento Padova éltábláján játszó Lékó Péter harmadszor is remizett, a negyedik játéknapon a SOCAR lesz az ellenfelük. A női csapatok viadalán a címvédő Nona együttese vezet, az orosz Jugra próbál lépést tartani a grúz válogatottban is szereplő négyessel.

12398

A hétfordulós viadal harmadik fordulójában már három rangadóra is sor került. A címvédő SOCAR meggyőző játékkal nyert a Belorecsenszk Egyetem csapatával szemben. Az éltáblán a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov nem tudta gyalogelőnyét érvényesíteni az izraeli Borisz Gelfanddal szemben. A második fordulóban elszenvedett veresége után a holland Anish Giri csak remizett, majd jöttek a győzelmek. Az amerikai Fabiano Caruana játszmája volt a legérdekesebb, a grúz Baadur Dzsobava hibázott többször is.

Emelianova-Skopje-d3-02(1)

Az orosz derbit az idei bajnok Szibéria nyerte meg. Az éltáblán az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik a nyitásban érdekes ötletet játszott meg, a vezérgyalog megnyitásban 6.c3 után 7.c4-gyel folytatta. Előnyös állását remek technikával vezette győzelemre Jan Nepomnjacsij ellen. Meglepő Alekszandr Griscsuk veresége, a legnagyobb bakit Daniil Dubov követte el, hibás kombinációja azonnal vesztett.

12403

A házigazdák örömére az Alkaloid harmadszor is győzött. Az Obietto Risarcimento Padova csapatában Lékó Péter harmadszor is remizett. A lengyel Dariusz Swiercz Grünfeld védelme kiállta a próbát. Negyedik meccsüket a SOCAR ellen vívják.

Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 4, 10) – Alkaloid (macedón, 4, 11) 2,5 – 3,5

Obietto Risarcimento Padova (olasz, 4, 8) – Worldtradinglab Club 64 Modena (olasz, 4, 7,5) 4,5 – 1,5
(Lékó Péter (magyar, 2707) – Dariusz Swiercz (lengyel, 2620) döntetlen
Szergej Karjakin (orosz, 2762) – Sabino Brunello (2553) döntetlen
Hikaru Nakamura (amerikai, 2816) – Lexy Ortega (2478) 1 – 0)

Hamburger Schachklub von 1830 E. V (német, 4, 8,5) – Mednyij vszadnik (orosz, 4, 9,5) 1 – 5

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:
SOCAR Azerbajdzsán (6, 42, 15) – Obietto Risarcimento Padova (olasz, 6, 34, 12,5)
Mednyíij vszadnik (orosz, 6, 36, 14,5) – Szibéria (orosz, 6, 36, 14)
Alkaloid (macedón, 6, 36, 14,5) – AVE Novy Bor (cseh, 6, 42, 15)
Belorecsenszk Egyetem (orosz, 4, 29, 12,5) – Vaalerenga (norvég, 4, 10, 10)
SSZM „Legacy Aquare” (orosz, 4, 34, 13) – Hamburger Schachklub von 1830 E. V (német, 4, 13, 9,5)
SC MPA – Maria Saal (osztrák, 4, 13, 10) – Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 4, 39, 12,5)
Beer Sheva (izraeli, 4, 18, 11,5) – Gambit Asseko See (macedón, 4, 17, 10)

Emelianova-Skopje-d3-09(1)

A női csapatok viadalán a címvédő grúz Nona együttese megszerezte harmadik győzelmét. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova és Nana Dzagnidze a monacói GP-n is összecsapott, akkor a grúz nagymesternő sötéttel nyert, ezúttal rangadójuk pontosztozkodással végződött. A grúzok a két világos táblán nyertek, Bela Hotenasvili az idei orosz Bajnoknőre, Alekszandra Gorjacskinára mért vereséget.

Döntetlennel zárult az orosz derbi. Valentyina Gunyina simán kapott ki az ukrán ex-világbajnoknőtől, Anna Usenyinától. Az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk a monacói remijük után most sötéttel játszva tudott nyerni.

Gambit Asseko See (macedón, 4, 8) – Nona (grúz, 4, 6) 1 – 3